Napraforgó csoport

Fehérné Nyusti Teréz - Teca néni
Papp Tiborné - Kata néni

Czifra Antal Györgyné - Katika néni
Csoportszobánk tágas, világos, színes, barátságos légkört sugárzó. Dekorálásánál törekszünk a hangulatos, változatos, barátságos összhang megteremtésére. Belépéskor tükröződik a kreativitásunk, szeretetteljes környezetben kívánjuk a gyerekek személyiség jegyeit fejleszteni. Törekszünk tudásunkat folyamatosan fejleszteni. Mindketten sikeres eredményeket értünk el a minősítési eljáráson. Napjaink szakirodalmait rendszeresen figyelemmel kísérjük, munkánkba beépítjük célunk elérése érdekében. A dajka nénivel kiválóan tudunk együttműködni a csoport érdekében.
Nevelőmunkánkat a "Tevékenységközpontú óvodai nevelés programja" alapján végezzük, melynek célja a gyermekek társadalmi gyakorlatra való általános felkészítése, ami magába foglalja a teljes gyermeki személyiség fejlesztését, az életre való felkészítést a tevékenységek által, és a tevékenységeken keresztül.
A gyermekek közötti baráti kapcsolatokat, a csoporthoz való tartozást közös játékokkal, beszélgető körökkel, közösen átélt élményekkel erősítjük.
Nagyon szeretünk önfeledten játszani, a legóból kreatív dolgokat találunk ki és azokat örömmel valósítják meg a gyerekek. A puzzle játékok is az egyik kedvencünk közé tartozik. A mindennapi rajzolás, festés, mintázás eszközei csoportszobánkban megszokott helyen találhatóak, a gyerekek a szabad játék alkalmával bármikor elővehetik azokat. A mozgás, a zene, a néptánc szeretete is jellemző ránk.
Mindennapjaink vidáman jó hangulatban telnek. A délelőttök folyamán sokat játszunk, s közben új, értékes tapasztalatokat szerzünk. Gyerekeink érdeklőek minden kreatív, újszerű tevékenység iránt. Szeretünk táncolni, énekelni, bábozni, verselni, sétálni, számolni, nagy a mozgásigényünk, de ami leginkább jellemző ránk a kreatív tevékenykedés, barkácsolás. Elmondhatjuk, hogy napi szinten alkotunk, létrehozunk valami új dolgot.
Alkotásaink során kitartóak, vidámak, segítőkészek vagyunk. Igyekszünk az esztétikus, játék tevékenységeinkben felhasználható alkotásokat létrehozni.
Sokat mesélünk, bábozunk, verselünk, gyakran játszunk anyanyelvi játékokat, szívesen dramatizáljuk el a meséket.
Nevelési éveink során gyakran szervezünk kirándulásokat a gyerekeknek (almaszedés, diószedés, szőlőszüretelés, színházlátogatás, „családlátogatás gyerekeknél”).
Csoportunkba járó gyerekekről elmondhatjuk, hogy jól összeszokott, új gyerekeket, felnőtteket könnyen elfogadó, nyitott, barátkozó gyerekekből tevődik össze. Érdeklődnek egymás iránt, szívesen segítenek egymásnak, felnőtteknek.

Csoportunkra a vidámság, a kreativitás, az együttműködés, a segítőkészség jellemző, arra törekszünk, hogy a Napraforgó csoport gyerekeinek egyéni és életkori sajátosságaiknak megfelelően boldog, vidám, felhőtlen óvodai életet biztosítsunk.

Mottónk:
Lehet szegény, aki gazdag, s lehet gazdag a szegény,
csak az fontos, milyen kincs ül bent, a szíved rejtekén.
Ha megtanulsz mosolyogni, észreveszed, ami szép,
Rádöbbensz majd, amit te adsz,
mások azt nyújtják feléd.
Gyűjts magadnak igazgyöngyöt,
rakj el minden szép mesét,
ne hagyd, hogy a kedved rontsa
buta, bántó, rossz beszéd!
Ülj le néhány gondolattal,
hallgasd, hogyan hegedül,
mert, ha veled van a fejed,
soha nem vagy egyedül!