Maci csoport

Kata néni

Juhász Miklósné- Éva néni

Anda Ildikó - Ildikó néni

A gyönyörűen felújított óvodában a Maci csoport barlangja az emeleten rögtön balra található, 25 (3-7 éves korú) kismackó második otthona.
„A bocsok” legfontosabb tevékenysége a JÁTÉK, a MOZGÁS főként az óvoda tágas udvarán, játszóterén vagy a sportszerekkel gazdagon felszerelt tornaszobában.
A gyerekekhez közel álló MESÉT, VERSET, MONDÓKÁT igyekszünk sokféle módon átadni pl.: bábokkal, dramatizálva, szerepjátékok formájában. Különös tekintettel a népmesékre, a népi játékokra, amivel gazdag kultúrkincsünket adjuk tovább. Módszereinket jellemzi az élménygazdag előadásmód és a gyermekközpontúság.
Az óvoda gyakran hangos a Macik hangos énekétől, örömmel játszanak mozgásos, énekes népi dalos játékokat.
Szívesen munkálkodunk a konyhában. 2015-ben a Maci csoport receptkönyve is elkészült, az általunk kipróbált kedvenc receptjeinkből és a szülők segítségével gyűjtött sütemények leírásaiból.
A csoport összetartó ereje a szülőkkel való közös munkálkodásban is megvalósul. A gyereknapi főzőversenyeket díszleteinkkel, terítéseinkkel, ételeinkkel sorra megnyertük.
A kultúrát támogatva, szülői kezdeményezésre évek óta a Nyíregyházi Móricz Zsigmond Színház látogatói vagyunk.
Városi rendezvények felkéréseire szívesen mutatjuk meg tánctudásunkat, ügyességünket, rátermettségünket. A népi hagyományok, kismesterségek, valamint a hagyományos állattartás megismerésében a hajdúnánási Kendereskert tanyát évek óta lelkesen látogatjuk. Az itt megszerzett tapasztalatokat hasznosítva gondozzuk vitaminkertünket, és az általunk ültetett fűszernövényeiket, gyógynövényeinket. Az óvoda kertjét szépítve majdan árnyat adó hárs- és tulipánfákat ültettünk, melyről csoportunk gondoskodik, hangsúlyozva a KÖRNYEZETTUDATOS életmódot.