2. tagintézmény

Intézményünk a település perifériáján helyezkedik el. A közel 60 éves épület, egy sikeres pályázatnak köszönhetően, 2019-ben lett felújítva. Az óvoda két csoportszobával rendelkezik, a pályázatnak és több lelkes támogatónak köszönhetően, mindkettő jól felszerelt. A férőhelye 50 fő, jelenleg két kis létszámú csoporttal működik. Az intézménybe jelenleg 29, a többségükben halmozottan hátrányos helyzetű, a roma kisebbséghez tartozó gyermek jár, így ebben az intézményben kisebbségi nevelés is folyik. Óvodánk udvara tágas, virágoskertekkel tarkított, sok árnyékot adó fával, így a nap bármely szakában mindenféle játékra, mozgásra alkalmas. Az udvari játékok kellemes időtöltést biztosítanak a gyermekek számára, a kis faházikó lehetővé teszi a tízórai és az uzsonna szabadban való elfogyasztását, de akár rajzolhatnak, játszhatnak, pihenhetnek is benne.
 A nevelő - oktató munkát 2 óvodapedagógus látja el, munkájukat 2 dajka és 1 pedagógiai asszisztens (4 órában) segíti.
Intézményünkben a gyermekeket családias, szeretetteljes, barátságos környezet várja. Az itt dolgozók elsődleges célja a gondtalan és feledhetetlen óvodai évek nyújtása az ide járó gyerekeknek. Legfőbb nevelési elvünk az elfogadás és a szeretet.
Óvodapedagógusaink nap, mint nap igyekeznek megfelelni hivatásuknak kreativitásukkal, elkötelezettségükkel és főként a gyermekek iránti szeretetükkel és tiszteletükkel. Nagyon fontos számunkra, hogy a gyermekek örömként éljék meg az itt eltöltött időt, ezért egyik fő feladatunk, hogy biztosítsuk számukra a boldog, gondtalan gyermekkort. Játékos módon, akaratuk és kitartásuk erősítésével pedig tudjuk felkészíteni őket egy újabb életszakaszra.
Célkitűzéseink egy gyermekközpontú, minden területen az óvodás korosztály érdekeit szolgáló intézmény működtetése, a gyermeki személyiség olyan szintű kibontakoztatása, amire építeni lehet a későbbi életszakaszban is.  Nagy hangsúlyt fektetünk a hátrányok csökkentésére. Célunk, hogy tudatos, tervszerű munkával tudjuk fejleszteni a gyermekekben azokat a szociális és értelmi képességeket, amelyek biztosítják később a sikeres iskolai beilleszkedést.

Mottónk:

„A gyermek olyan, mint pillangó a szélben:
egyesek magasabbra szállnak, mint mások,
de mindegyikük a legjobb tudása szerint repül.
Miért hasonlítanánk hát össze őket?
Mindegyik más.
Mindegyik különleges.