Bohóc csoport

Zováth Sándorné- Erzsike néni

Nyustiné Kardos Veronika - Vera néni

Kisegítő: Posta Bianka - Bianka néni
A MeseSarok óvoda emeletén, jobbra a lépcső mellett található a Bohóc csoport szobája. Szép, tágas és világos, a berendezése praktikus. Kialakítottunk a gyermekek számára különböző tereket a csoportszobában: kreatív tevékenységekhez (rajzolás, gyurmázás, ragasztás, vágás, festés), ahol egyéni ötleteiket valósíthatják meg, a szabad játék támogatásához: játszósarkokat biztosítunk (babakonyhát, építő sarkot, fodrászost, orvosost, boltost), a könyveket és bábokat kedvelőknek: mese-sarkot. Az egyéb játékra vágyók választhatnak legók, építőkockák, puzzle-k, autók vagy társasjátékok közül is.
A csoportunk összetétele mindig vegyes életkorú. Mi, a csoport óvodapedagógusai régóta ezt az összetételt támogatjuk, számtalan előnyét felismerve az évek során. Tapasztalatot szerezhetnek, milyen különböző életkorú gyermekek között játszani, segíteni a kisebbeket, élő „babát” dajkálni játszásiból a babaszobában.
A Bohóc csoport rendszeresen jár színházba. Kirándulni évente többször szoktunk, tavasszal és ősszel, a közlekedési eszközöket váltogatva néha kerékpárra pattanunk, van, hogy vonatozunk vagy busszal utazunk. A Hajdúdorogi Lovas Hajdúk Egyesület segítségével, a szülők támogatásával lovas kocsi túrát is szoktunk tenni.
A csoportunkba járó gyermekek nagyobb testvérei is ide jártak, így ezt egyfajta elégedettségi mutatónak is tekinthetjük.
A szülők segítőkész, kedves emberek, akik szívesen vesznek részt az óvoda rendezvényein, támogatnak bennünket és egymást, ha arra van szüksége a csoportnak vagy az intézménynek.
Szeretettel várunk minden apróságot, akiknek szülei fontosnak tartják, hogy a gyermekei játszva tanuljanak és boldog óvodások legyenek.