Alapítványunk

Hajdúdorogi Gyermekkert Alapítvány

Bankszámlaszám:60-300014-10008669
Adószám: 18335228-1-09

Az alapítvány céljai és ezeknek az elérése érdekében végzett főbb tevékenységek:

A óvodáskorban rejlő lehetőségek maximális kihasználása. Az óvodai intézmény támogatása, hogy a gyerekek minőségi környezetben lehessenek és színvonalas programokban vegyenek részt. Az itt munkát vállalók közösségének és ismereteinek fejlesztése.

• a gyermekek testi, lelki és értelmi szükségleteinek kielégítése, fejlődésük biztosítása, a szakmai munka színvonalas megvalósítása, minden olyan kezdeményezés támogatása, ami a gyerekek nevelését, fejlesztését eredményesebbé teszik -          óvodai rendezvények szervezése és támogatása,
  •  színházlátogatás, versmondó, mesemondó verseny, családi nap szervezése
  •  sport, kulturális és szabadidős tevékenységek, kirándulások szervezése,
  •  különböző pályázatokban való részvétel támogatása,
  •  óvodai eszközök, kül- és beltéri játékok beszerzése,
  •  az óvodapedagógusok és a pedagógiai munkát közvetlenül segítők szakmai tapasztalatszerzésének támogatása

A fenti célok eléréséhez komoly anyagi forrásokra van szükség.

Az alapítvány nyitott, ahhoz bármely belföldi vagy külföldi természetes személy, jogi személy vagy jogi személyiséggel rendelkező szervezet csatlakozhat, ha az alapítvány céljával egyetért, azokat elfogadja és támogatni kívánja. A csatlakozás elfogadásáról vagy elutasításáról a kuratórium dönt. Az alapítványhoz nem pénzbeli hozzájárulással is csatlakozni lehet.

Mivel óvodánk minden dolgozója számára a legfontosabb a gyermekek boldogsága, mindent megtesznek azért, hogy munkájukkal ők is hozzájáruljanak az alapítvány számlájának növeléséhez.

Az alapítvány legnagyobb bevétele a Családi est, más néven az Ovi bál megszervezéséből adódik.Emellett, a munkaközösség minden tagja felajánlja személyi jövedelemadójának 1%-át alapítványunknak. Örömmel tölt el, hogy egyre több szülő támogatja adója 1%-val alapítványunkat.

Alapítványunk révén pályázhatunk is, minden évben kapunk városunk önkormányzatától is támogatást, amit a civilszervezetek és alapítványok részére biztosítanak. Az alapítványunk sikeressége mindnyájunk öröme és érdeke, a Képviselő-testület támogatása, nemcsak anyagi segítségnyújtás, hanem elismerése az óvodai alapítvány szükségességének és fontosságának.

Óvodásaink nevében köszönünk minden támogatást, adományt,
valamint az adók 1%-át!