Szivárvány csoport

Halmágyi Csaba Szilárd - Csaba bácsi

Szőkéné Szakál Éva - Éva néni

Tóth Miklósné - Kati néni
A csoport létszáma jelenleg 15, de februárban csatlakozik még egy kisgyerek, így a nevelési év végére előreláthatólag 16-an leszünk.
Igyekszünk egy meleg, szeretetteljes, biztonságot nyújtó légkört kialakítani ahová gyerekek szeretnek járni. A szülők elmondása alapján, még hétvégeken is jönnének.
Mivel nagyon sok játék van a csoportszobákban, kedvükre válogathatnak közülük.
A kisfiúk a legtöbb játékot az építőszőnyegre szervezik, szeretnek építeni, autókkal játszani. Sokszor a televízióban látott mesefilmekből szerzett élményeket, eseményeket játsszák el.
A szerepjátékok közül a babakonyhában a vendéglátás, a fodrászos és az orvosi játék a kedvelt tevékenység, de helyt kapnak a babás játékokat is.
Szeretnek vágni, ragasztani, színezni. Úgy a lányok, mint a fiuk, szeretnek varrni is. Büszkén mutatják az elkészült műveiket.
Nagyon szeretik a társasjátékokat, logikai játékokat, kirakókat. Az asztali konstrukciós játékok közül igen népszerű a Duplo és a Lego.
Az udvaron a fiúk szinte mindennapi játéka a foci, de a lányok is szívesen csatlakoznak hozzájuk. Jó időben a homokozás – a fiúknál főként az építés, a lányoknál inkább a formakészítés a legkedveltebb.
A tevékenységi területek közül a mozgás a kedvencük, nagyon szeretik a zenét, táncot, de minden foglalkozáson szívesen részt vesznek, aktívak.
Különös gondot fordítunk a csoport anyanyelvi nevelésére. Minden nap olvasunk, mesélünk nekik mesét, de rengeteg verset, mondókát is tanulunk. Igyekszünk roma költők, írók meséit, verseit is megismertetni velük.