1. tagintézmény

Óvodánk 1955-ben épült az épület két csoport befogadására alkalmas. Csendes, nyugodt környezetben helyezkedik el a város egyik perifériáján. A kellemes környezetben, kiváló adottságokkal, jól felszereltséggel rendelkező óvoda, mely a város minden idevágyó gyermekét szívesen várja.
Az épület 60 éves, ezért a közeljövőben felújítást igényel. Udvara jól felszerelt változatos mozgásra nyújt lehetőséget. Az esztétikus és rendezett udvar szépségét növeli a kellemes, árnyékot nyújtó fák sokassága. Az udvar rendelkezik fedett terasszal, amely a szabadlevegőn való tartózkodást alkalmassá teszi rossz idő esetén is.
Óvodánk a Tevékenységközpontú Óvodai Nevelési Programot adaptálta és a helyi sajátosságokkal kiegészítve alkalmazza. E program alkalmas a tevékenységek tevékenykedtetések által az óvodás gyermekek sajátos, életkoronként, egyénenként változó testi és lelki szükségleteinek kielégítésére. A személyiség szabad kibontakozására. Az óvodai nevelés gyermekközpontú, befogadó, ennek megfelelően a gyermeki személyiség kibontakozásának elősegítésére törekszik, biztosítva minden gyermek számára, hogy egyformán magas színvonalú és szeretetteljes nevelésben részesüljön, s meglévő hátrányai csökkenjenek. Nem ad helyet semmiféle előítélet kibontakozásának, biztosítja minden gyermek számára az egyenlő hozzáférést.
Beírt gyermeklétszámunk 2020/21-es nevelési évre: 32 fő, ebből halmozottan hátrányos helyzetű gyermek 32 fő.
Óvodánk nevelés célja az, hogy elősegítse az óvodások sokoldalú, harmonikus fejlődését, a gyermeki személyiség kibontakozását, a hátrányok csökkenését, az életkori és egyéni sajátosságát, valamint az eltérő fejlődési ütem figyelembevételével ideértve a kiemelt figyelmet igénylő gyermekek ellátását is.
E feladatok maximális megvalósítását 1 fő tagintézmény-vezető, 2 fő nemzetiségi óvodapedagógus, 2 fő technikai személyzet alkalmazásával igyekszünk megvalósítani.

A többek által „Kalandparkos óvodának nevezett” óvodánk udvara számos játékra, kis- és nagymozgásra ad lehetőséget. Amikor az időjárás engedi akkor lehetőség szerint az udvaron található filagória alatt fogyasztják el a gyerekek a tízórait és az uzsonnát. A kisebb létszámnak, a változatos és különleges programoknak köszönhetően mondhatjuk el, hogy intézményünket egy nyugodt, családias légkör járja át. A szülők minden évben nyíltnap formájában, együtt tevékenykedve betekinthetnek a gyermekük óvodai életébe. Az elmúlt évben a Fogadj örökbe egy óvodát! program keretében több örökbefogadónk és felajánlónk is jelentkezett, akiktől rengeteg játékot, ruhát, tisztálkodási és egyéb kelléket kaptunk. Örömmel tölt el minket, hogy az óvodánkba járó gyermekek egészséges fejlődése sokak számára fontos, és ezzel segítik a mindennapi munkánkat.